اتریوم به 3.8 هزار دلار کاهش می یابد

دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، بیشترین انحلال معاملات آتی را در ساعات اولیه آسیا تجربه کرد.
  • دوشنبه 29 آذر 1400 ساعت 0:27

به گزارش باشگاه آنلاین سرمایه گذاری کافه طلا، داده‌های ابزار تحلیلی Coinglass نشان می‌دهد که اتریوم در ساعات اولیه امروز دوشنبه، حتی در حالی که بازارهای آسیا هنوز در گرگ و میش معاملات به سر می‌برد و شروع به معاملات گسترده نکرده بود، یک جلسه نوسان داشت.

به دنبال تعطیلات آخر هفته میلادی و کاهش جزئی ارزهای دیجیتال برتر امروز دوشنبه، قیمت‌ها تقریباً 100 دلار کاهش یافت و به 3840 دلار رسید که افت 3 درصدی در 24 ساعت بود.

با این حال، حرکات نسبتاً کوچک قیمت باعث شد تا معامله گران ضربه بزرگی را وارد کنند. 12.69 میلیون دلار اوراق آتی اتریوم تنها در صبح روز دوشنبه منحل شد که تقریباً دو برابر رقم 6 میلیون دلاری نقدینگی بیت کوین است.

تجزیه و تحلیل های کوین گلس، نشان داد که 11.89 میلیون دلار نقدینگی از معامله گران «طولانی» یا کسانی که از صرافی ها برای سرمایه گذاری روی قیمت های بالاتر اتریوم وام گرفته اند، نشات گرفته است. 92 درصد از همه معامله‌گران صبح دوشنبه، سرمایه‌گذاران اتریوم بودند و 50 درصد از انحلال‌ها در صرافی رمزارز OKEx انجام شد که بیش از 4.93 میلیون دلار نقدینگی داشت.

انحلال زمانی اتفاق می‌افتد که یک صرافی به دلیل از دست دادن جزئی یا کلی حاشیه اولیه معامله‌گر، موقعیت اهرمی معامله‌گر را به‌عنوان مکانیزم ایمنی به اجبار می‌بندد. اینها عمدتاً در معاملات آتی اتفاق می‌افتند، که فقط قیمت دارایی‌ها را ردیابی می‌کند، برخلاف معاملات نقطه‌ای که معامله‌گران مالک دارایی‌های واقعی هستند.

در جاهای دیگر، قیمت XRP در ساعات اولیه آسیا با 10 درصد افزایش از 0.82 دلار به 0.91 دلار جهش کرد. معامله گران در آن سطوح سود کردند و قیمت ها سپس به 0.87 دلار در ساعات اولیه اروپا کاهش یافت.

این نوسان باعث شد که نقدینگی ها در ساعات آسیایی به 2 میلیون دلار برسد. هیچ به‌روزرسانی اساسی فوری برای XRP در یکشنبه شب یا صبح دوشنبه منتشر نشد که بتواند به این حرکت کمک کند.

جلسه صبح دوشنبه به طور کلی 40 میلیون دلار نقدینگی داشت که به بیش از 152 میلیون دلار انحلال در 24 ساعت گذشته کمک کرد. بازارهای کریپتو در ساعات اولیه آسیا پس از گزارش‌هایی مبنی بر کاهش ارزش اوراق قرضه و تضعیف خصوصی‌سازی املاک و مستغلات در چین، افت کردند.


تعداد بازدید : 110

ثبت نظر

ارسال