بررسی روند معاملاتی بیت کوین در سال 2021 میلادی

قصد داریم تا در گزارش، نگاهی گذرا و هر چند کوتاه را به بازار ارزهای دیجیتال و روند معاملات بیت کوین در سال 2021 میلادی که دو هفته بیشتر تا پایان آن باقی نمانده داشته باشیم تا سرفصلی برای شروع معاملات بازار کریپتوکارنسی‌ها در سال جدید میلادی باشد.
  • سه شنبه 30 آذر 1400 ساعت 23:48
  • علی آبشناس

به گزارش باشگاه آنلاین سرمایه گذاری کافه طلا، بازار ارزهای دیجتالی رالی قدرتمندی را در ابتدای سال 2021 آغاز کرد. حتی در شرایطی که برخی از سرمایه گذاران نهادی هشدارهایی را در مورد سفته بازی افسارگسیخته مطرح کردند، معامله گران خرده فروشی بیشتر شدند.

اما اینکه چگونه، حتی با افزایش قیمت بیت‌کوین در روزهای ابتدایی سال، برخی از سرمایه‌گذاران نهادی باهوش، پس از موج خرید در سه ماهه چهارم سال 2020، محتاطانه روی ارزهای دیجیتال رشد کرده‌اند؟ در این مقاله به بررسی این چگونگی‌ها پرداختیم. ما از این فضا برای بازخوانی دراماتیک ترین لحظات امسال در بازارهای ارزهای دیجیتال استفاده می کنیم و آنچه را که امسال بازارهای ارزهای دیجیتال را تکان داد، مرور خواهیم کرد.

شروع قدرتمند بیت کوین در ابتدای سال 2021

بیت کوین (BTC) سال 2021 را با قدرت شروع کرد و در هفته اول ژانویه نزدیک به 40 درصد افزایش یافت و به بالاترین قیمت خود در حدود 40000 دلار رسید. اما همه متقاعد نشده بودند که این حرکت صعودی می تواند ادامه یابد. معامله‌گران خرده‌فروشی بیشتر شدند، در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران نهادی شروع به افزایش نگرانی‌ها در مورد سفته‌بازی گسترده کردند.

در اوایل دسامبر، جف دورمن، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت مدیریت دارایی‌های رمزنگاری Arca، به CoinDesk گفته بود که «احتمال زیادی وجود دارد که صندوق‌های پوشش ریسک و شاخص‌های غیرفعال که حول تخصیص‌های بالا به بیت‌کوین ساخته شده‌اند، ماندگاری بسیار کوتاهی داشته باشند.»

بیت کوین به سرعت از 30,000 دلار به 40,000 دلار در پنج روز اول معاملات ژانویه رسید - یک افزایش چشمگیر که هیجان بازار را بیشتر کرد. افزایش شدید قیمت بیت کوین تنها در پنج ماه به سود ۱.۱ میلیارد دلاری رافر اینوستمنت، یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری مستقر در بریتانیا کمک کرد. در ماه ژوئن، رافر اظهار داشت که یک "جنون سفته بازانه" در ارزهای رمزنگاری شده، شرکت را مجبور به خروج از سرمایه گذاری برای سود بیشتر کرد.

البته این نگرانی و اظهارنظر برای رونق بازار فقط از طرف رافر نبود بلکه نوسانات بی ثبات قیمت باعث شد که سایر سرمایه گذاران نهادی نسبت به افزایش طولانی مدت کریپتو شک کنند.

مطمئناً تا پایان ژانویه، بیت کوین حدود 30 درصد از بالاترین قیمت ژانویه که نزدیک به 40000 دلار بود، کاهش یافته بود. مدت کوتاهی پس از کاهش قیمت، اسکات مینرد، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت سرمایه گذاری جهانی گوگنهایم، گفت که معتقد نیست پایگاه سرمایه گذار بیت کوین «به اندازه کافی بزرگ» یا «به اندازه کافی عمیق» باشد که بتواند قیمت ها را در سطوح فعلی نگه دارد.

اسکات مینرد گفت: در حال حاضر، واقعیت تقاضای نهادی که از قیمت 35000 دلار یا حتی قیمت 30000 دلار پشتیبانی می کند، وجود ندارد.

در همان زمان، یکی از تحلیلگران جی پی مورگان گفت: اگر بیت کوین نتواند مسیر خود را به بیش از 40000 دلار بازگرداند، چشم انداز نزولی ایجاد می کند که منجر به زیان های شدیدتر در هفته های بعد می شود.

گفته می‌شود که تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران نهادی دلیل افزایش نجومی ارزهای دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار در سه ماهه چهارم سال 2020 بوده است، منظور ما همان زمانی است که پل تودور جونز، استنلی دراکن میلر و میکرواستراتژی اعلام کردند که به بازار برای سرمایه گذاری و معاملات رمز ارزها ورود کرده‌اند.

بقیه سال 2021 با توییت‌های متحرک بازار از میلیاردر خودروهای الکتریکی (ایلان ماسک)، افزایش سریع قیمت‌ها در ارزهای رمزپایه جایگزین در اثر شایعات، موج جدیدی از خرید شرکت‌ها تعریف شد.


تعداد بازدید : 134

ثبت نظر

ارسال