۱۱ میلیارد دلار، سهم مالیاتی مرد سال جهان

ایلان ماسک شب گذشته در توئیتر نوشت که امسال باید 11 میلیارد دلار مالیات بپردازد،‌ وی اخیراً از سوی نشریه تایمز به عنوان مرد سال جهان معرفی شد.
  • سه شنبه 30 آذر 1400 ساعت 8:30

به گزارش باشگاه آنلاین سرمایه گذاری کافه طلا به نقل از رویترز، ایلان ماسک بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت‌ خودروسازی تسلای آمریکا است و هم اکنون با اختلاف ثروتمندترین فرد جهان به شمار می‌رود شب گذشته در توئیتر نوشت که امسال باید 11 میلیارد دلار مالیات بپردازد،‌ وی اخیراً از سوی نشریه تایمز به عنوان مرد سال جهان معرفی شد.

الیزابت وارن، سناتور دموکرات کنگره آمریکا هم چند روز پیش گفته بود که وی به جای سوء استفاده از دیگران باید مالیاتش را بپردازد.

ماسک هم در پاسخ به وی در توئیتر نوشت: ما قرار است بیش از هر فرد دیگری در تاریخ آمریکا امسال مالیات بپردازیم. طی چند هفته گذشته ماسک 14 میلیارد دلار از سهام خود در شرکت تسلا را فروخته و با توجه به آنکه ارزش شرکت تسلا حدود یک تریلیون دلار شده و ماسک بیش از 20 درصد سهام آن را در اختیار دارد ارزش دارایی‌هایش بیش از 200 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

اعلام اینکه ماسک تصمیم گرفته بخشی از سهام خود در شرکت تسلا را بفروشد باعث شد تا سهام تسلا 25 درصد سقوط کند و همین امر برخی سهامداران این شرکت را بر آن داشته تا به خاطر اقدام ماسک از شرکت تسلا شکایت کنند.


تعداد بازدید : 63

ثبت نظر

ارسال